Dziedziczenie OFE i ZUS

 

Niewiele osób wie, że środki zgromadzone na kontach ZUS i OFE podlegają dziedziczeniu zgodnie z ustawą. Pieniądze te pozostają na indywidualnym rachunku funduszu do czasu zgłoszenia się po nie małżonka bądź innej osoby do tego uprawnionej.

Komu przysługuje prawo do wypłaty z subkonta ZUS i OFE?

W pierwszej kolejności jest to małżonek zmarłego, a także osoby przez niego wskazane (uposażeni) oraz spadkobiercy.
Kwestie te są jednak nieco skomplikowane, ponieważ w niektórych przypadkach dziedziczenie składek nie jest możliwe. Spadkobiercy nie mają prawa do zgromadzonych przez zmarłego funduszy, jeżeli podlegał on tzw. staremu systemowi emerytalnemu (środki gromadzone wyłącznie w I filarze). Może to być ciężkie do ustalenia, dlatego warto skorzystać w takiej sytuacji z usług kancelarii odszkodowawczej.

Naszym klientom oferujemy bezpłatną pomoc przy sprawdzeniu prawa dziedziczenia. Osobom do tego uprawnionym pomożemy w uzyskaniu należnych świadczeń.

    Bezpłatnie zweryfikujemy Twoją sprawę. Skontaktuj się z nami wysyłając mail: kancelaria@pireus.net lub dzwoniąc pod nr Infolinii 801 100 101 lub wypełniając poniższy formularz:


    Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Kancelarię Pireus Sp. z o.o. zgodnie z Regulaminem i Polityką prywatności.